טיפול באקנה אור כחול

ב 25 שנות עבודתי כקוסמטיקאית רפואית,טיפלתי רבות במחלת האקנה המתסכלת צעירים כמבוגרים!

בעיות עור תמיד איתגרו אותי ובמיוחד הטיפול בפצעי הבגרות ובמיוחד אקנה וולגריס, נכון,התוצאות היו יפות אך הטיפול דרש מהמטופל להגיע לעיתים קרובות כדי לשמור על עור מאוזן. חקרתי רבות את הנושא בחיפושיי אחר טיפול יעיל לאורך זמן. לאחר בדיקה מעמיקה עם רופאים , ביולוגים ומומחים הכנסתי לקליניקה את קידמת הטכנולוגיה לטיפול בפצעי בגרות .טיפול וריפוי אקנה לזמן ממושך ע” אור כחול.

כיום, לאחר שרכשתי נסיון עם המכשיר , אני רואה במיוחד במטופלים המבקרים אותי שנים לעיתים קרובות, כיצד לאחר סדרת טיפולים , העור מאוזן , ללא ציסטות כואבות, אותם מטופלים יכולים גם חודשים לא להגיע לטיפול, או להגיע רק לניקוז קל של קומדונים ורכישת חומרים פעילים והעור רגוע! והכי חשוב לעיתים ניתן לחסוך לחלוטין שימוש בתרופות.

כיום בקליניקה אני משתמשת בשלוש טכנולוגיות שונות לטיפול באקנה ע”י אור כחול. בהגיעכם לקלינקה אתאים  לכם את הטיפול בטכנולוגיה המתאימה עבורכם ובמקרים מסויימים אשלב טכנולוגיות שילוב טכנולוגיות במקרים קשים מזרז את תהליך ריפוי האקנה. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

 הסבר על מכשיר ה  CLEAR100XL ופעילות האור הכחול על חיידק האקנה

טיפול באקנה אור כחולהטיפול הפוטותרפי לאקנה, הוא הטיפול החדשני ביותר כיום ומבוצע באמצעות מכשיר ה CLEAR100XL המתבצע באמצעות אנרגיית אור כחול באורכי גל של 440 -480 ננו-מטר. האור הסלקטיבי מוקרן על כל שטח הפנים החזה או הגב. מערכות ה Clearlight הן בטוחות לשימוש ואינן גורמות כל נזק לעור.קרני האור שבהם משתמשים בשיטת הפוטותרפי לריפוי אקנה(פצעי בגרות) נמצאות בספקטרום של קרני האור הנראה לעיין ,ללא קרינת UV – הקרניים המסוכנות של קרני השמש. מערכת ה CLEAR100XL ו iCIear הן היחידות המאושרות כיום ע”י ה FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי,לטיפול יעיל ובטוח בפצעי בגרות ונמצאות השימוש אצל טובי הדרמטולוגים בארץ.
מכשיר ה CLEAR100XL מפיק אור כחול ויוצר תהליך פוטוטוקסי המשמיד את חיידק האקנה, במפגש עם האור הכחול מושמד חומר(פורפירינים) המופרש ע”י חיידק האקנה ,כך נוצר תהליך של הרס עצמי המשמיד את החיידק הגורם לאקנהP.ACNESׂ מערכת ה CLEAR100XL ו iCIearהיחידות המאושרות כיום ע”י ה FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי לטיפול יעיל ובטוח בפצעי בגרות .פס האור הכחול נמצא בספקטורם הבטוח של קרני האור הנראה לעיין.יעילות הטיפול באקנה הוכיחה את עצמה ברחבי העולם ונמצאת בשימוש בארה”ב, רוסיה ,יפן, סין ,קנדה, דרום אמריקה ובמרבית ארצות אירופה.

כיצד מרפא האור הכחול את האקנה?

מכשיר ה CLEAR100XL משלב בתוכו מנורות ומערכות אופטיות ומאפשר הפקת אנרגיית אור באורך גל של כ400-440 ננומטר. האור מוקרן על כל שטח הפנים הגב ואיזורים אחרים הנגועים באקנה. הריפוי מתבצע כאשר האור פוגע בחומר בשם פוריפירין הנלווה לחיידק האקנה (p.acne) ורגיש לאור זה. עם חשיפת הפורפירין לאור הכחול, הוא עובר שינוי כימי ומחסל את חיידק האקנה. הטיפול מתבצע ללא מגע יד אדם.הטיפול הפטו-תרפי מביא לשיפור מצב האקנה בשליש מהזמן הדרוש בדרך כלל ועם טיפול משמר ע”י חומרים פעילים המתאמים אישית למטופל/ת התוצאות נשמרות לאורך זמן.

אורית מדגישה, שאקנה (פצעי בגרות) אינם נחלתם הבלעדית של בני הנוער, מחלת האקנה פורצת מגיל 12 ועד גילאים מבוגרים.פצעי האקנה במידה ולא מטופלים בזמן, גורמים להצתלקות עור הפנים , צוואר, חזה, גב ועכוז.

אורית מדגישה שאין תכנית טיפול המתאימה לכולם והטיפול משתנה לפי מצב האקנה סיבותיו כגון אקנה הורמונאלי צבע העור ועוד. לפני הטיפול מנקים את הפנים בצורה יסודית. לעיתים מספיק שימוש בפילינג קל הגורם להמסה של השכבה הקרנית ומגביר את יעילות הטיפול. במקרים אחרים לאחר הטיפול הפטו-תרפי משתמשים בפילינג הגורם להשלה קלה של העור ומזרז את הריפוי.לתוצאה אופטימלית, באורמדיקס יודעים להפיק את המירב מהטכנולגיה המתקדמת ולהתאים לכל מטופל את הטיפול האופטימלי בהתאם למצבו: אקנה הורמונאלי,גיל,אקנה קוסמטיקה ועוד.התיחסות יחודית זו לכל סוג אקנה מביאה לריפוי מהיר יותר ובשלב הנכון בטיפול ,אף לשיפור כתמים וסימנים הנותרים כתוצאה מריפוי הפצעים.

שילוב הטיפול הפוטותרפי וטיפול נכון בעור בבית, גורמים לשיפור מהיר ודרמתי במצב האקנה(פצעי בגרות). לתוצאות אופטימליות מהטיפול הפוטותרפי יש חשיבות רבה להגעה לטיפולים בזמן ושיתוף פעולה מלא של המטופל/ת בבית- כלומר שימוש עקבי בתכשירים הנילוים.

כמה טיפולים נדרשים:

בדרך כלל נדרשים בין 6 ל 12 טיפולים , פעמיים בשבוע בכל בכל טיפול נחשף המטופל לאור המרפא כ 15-20 דקות, לפי חומרת האקנה , במקרים של אקנה הורמונאלי או אקנה וולגריס, לעיתים יש צורך ביותר טיפולים.ההטבה המושגת בדרך כלל היא ריפוי של כ- 70% מהנגעים תוך חודש ימים בלבד, כשליש מהזמן הנדרש בשיטות הטיפול אחרות.

האם כל אחד יכול לעבור טיפול פוטותרפי?

לא ידועות מגבלות לקבלת הטיפול באנשים בריאים. במידה ואת/ה נוטל/ת תרופות כל שהן או לוקה במחלות מסויימות, יש לדווח על כך בהגיעך לקליניקה. האור המופק ע”י המכשיר הינו בטוח לחלוטין .

יתרונות:

אישור ה- F.DA האמריקאי ,אישור CE – תקן ארופאי , אישור משרד הבריאות הישראלי .

מחליף טיפולים תרופתיים מקובלים. זמן טיפול קצר, ללא כאבים, מונע היווצרות צלקות כתוצאה מאקנה שלא טופל, מתאים לכל סוגי העור וגווני העור, מתאים לבני נוער כבר מגיל צעיר ביותר, מתאים לבעלי זקן, הטיפול קל זמין ונוח, ניתן לטיפול כל עונות השנה. אין חשיפה לקרינה אולטרה סגולה UV, אנרגיה מדוייקת, שטח טיפול גדול, ספקטרום רחב ומדוייק .

חסרונות:

מאחר ואקנה היא מחלת עור כרונית התלוייה בגורמים רבים כגון: מתח נפשי,תנאי עבודה המחמירים אקנה, שינויים הורמונאלים, חוסר איזון הורמונאלי לא מטופל (הורמונים אנדרוגנים), תורשה ועוד. על רקע הסיבות המוזכרות, בטווח הארוך יתכנו התפרצויות ברמות שונות ויתכן ויהיה צורך לחזור על הטיפול – ניתן למנוע זאת ע”י טיפול משמר בבית ובקליניקה.