אולטרא סאונד הממוקד בעצמה גבוהה (HIFU)

HIFU – הידוק, מיצוק ומתיחת העור ללא ניתוח וללא צורך להפסיק את שגרת החיים. השגת מראה פנים צעיר ורענן הנו אחד הטיפולים המבוקשים על ידי נשים רבות – על מנת להשיג את האפקט המתבקש, אני עושה שימוש במכשיר ה – HIFU.
מעבר להיותו המכשיר המתקדם מסוגו, טיפול מסוג זה מאפשר חזרה מהירה לשגרה ללא תופעות הלוואי המלוות לעיתים טיפולים מעין אלו.
HIFU הנו המכשיר הלא-פולשני המתקדם ביותר להעלמת קמטים ושיפור מרקם העור. הטיפול המתקדם מביא לשיפור ניכר בגמישות ומוצקות העור ותורם למראה צעיר, בריא ורענן יותר. ה- HIFU ידוע כמכשיר בעל הסטנדרטים הגבוהים ביותר עבור שיפור מרקם העור, מיצוק העור, טיפול בקמטים ומציע את הטיפול היסודי והאפקטיבי ביותר מסוגו.

כיצד עובד הטיפול
HIFU עושה שימוש באנרגיית אולטרא-סאונד מרוכזת ומדויקת בספקטרום של 1.5, 3 ועד 4.5 מ”מ על מנת לטפל בשכבות העור שנמצאות ממש מתחת לפני השטח. האנרגיה גורמת לרקמת העור להתחמם במהירות, מה שמותח את רקמת החיבור (פאציה) ומוביל לאפקט הרצוי בעור. בנוסף, החום גורם לתאים ליצר יותר קולגן, חלבון הבונה את העור, ובכך בעצם עוזר לשקם את העור ואת גמישותו מהיסוד.

העליה בקולגן מביאה לעור הדוק וחזק יותר, עם פחות קמטים. מכיוון שהאנרגיה מכוונת באופן מדויק לאיזור מסוים בשכבה מסוימת של העור, לא נגרם שום נזק לשכבות העליונות ולאיזורים הסמוכים.
הטיפול ב-HIFU מתאים בעיקר לאנשים מעל גיל שלושים עם רפיון עור ברמה קלה עד בינונית. עור שסובל מנזקי שמש או רמה גבוהה במיוחד של רפיון יזדקק לרוב למספר טיפולים לפני שיהיו תוצאות נראות לעין.
ניתן לטפל בכל שכבות העור בתדרים שונים וכך למקסם את תוצאות הטיפול למתיחת העור, מיצוק העור ושיפור פני העור.

יתרונות הטיפול ב-HIFU כוללים:

 • הפחתה בקמטים
 • הידוק עור רפוי בצוואר
 • הרמת הלחיים, הגבות והעפעפיים.
 • עור חלק יותר

הידוק, מיצוק ומתיחת העור – היום זה אפשרי ללא ניתוח וללא צורך להפסיק את שגרת החיים.

מה הם בעצם ההבדלים בין טיפול ב-HIFU ומתיחת פנים כירורגית?

פולשנות – בניגוד למתיחת פנים, הטיפול ב- HIFU הוא אינו פולשני ואינו דורש לחתוך את העור.
זמן התאוששות – בהתאם, בעוד שלאחר מתיחת פנים נדרשת התאוששות של כשבועיים עד ארבעה שבועות, לאחר טיפול ב-HIFU ניתן לחזור לשגרת חיים מלאה באופן מידי.
סיכונים – כמובן, גם הסיכונים הכרוכים בשני ההליכים הם שונים לחלוטין. בעוד בטיפול ב- HIFU אין סיכונים מלבד אדמומיות ונפיחות קלה לאחר הטיפול, מתיחת פנים היא הליך ניתוחי לכל דבר שכרוך בכל הסיכונים שבאים עם ניתוח – זיהומים, קרישי דם, כאב וצילוק.
השפעה – מחקרים מראים כי תוצאות הטיפול ב- HIFU נראות כבר לאחר מספר חודשים בודדים, עם סיום סדרת הטיפולים הנדרשת. זאת לעומת מתיחת פנים, שם שיפור משמעותי מדווח לרוב לאחר כשנה מביצוע ההליך. עם זאת, התוצאות מחזיקות זמן רב יותר בהליך הניתוחי, בעוד טיפול ה-HIFU דורש תחזוקה מדי פעם, בין השאר כדי להתמודד עם המשך הזדקנות העור.
עלות – עלותו של ניתוח מתיחת פנים היא בממוצע פי חמש מסדרת טיפולים ב- HIFU.

הליך הטיפול ב- HIFU
לא נדרשת הכנה מיוחדת לפני טיפול מיצוק והרמת העור ב- HIFU. יש להגיע לטיפול עם עור נקי ממוצרים שונים באיזור המיועד לטיפול.

 1. ניקוי האיזור.
 2. לעיתים מורחים משחה מאלחשת באיזור לפני תחילת הטיפול.
 3. מריחת ג’ל מקרר על האיזור.
 4. מיקום מכשיר ה- HIFU על האיזור המיועד לטיפול.
 5. בחירת ההגדרות המתאימות למטופל\ת.
 6. אנרגיית אולטרא-סאונד מופעלת על האיזור המיועד באמצעות פולסים קצרים. הטיפול נמשך כ-30 עד 90 דקות. בזמן הטיפול, יתכן כי תרגישו חום ועקצוץ באיזור המטופל.
 7. בסוף הטיפול, המכשיר מוסר מעור המטופל\ת.

לאחר הטיפול
היתרון הגדול של הטיפול הוא האפשרות להמשיך באופן מידי בשגרת החיים. תופעות לוואי קלות של אדמומיות ונפיחות קלה הן נורמליות ולרוב חולפות בתוך זמן קצר. תחושת דגדוג קלה באיזור המטופל גם היא נורמלית ועשויה להמשך מספר שבועות.